Xbox oyunları telefonunuza geldi; konsola ihtiyacınız kalmadı

Xbox, daha fazla kişinin Xbox PC oyunlarına erişimini sağlamak amacıyla Boosteroid adlı bulut oyun servisi ile iş birliği yaptı. Bu iş birliği sayesinde, “Deathloop”, “Dishonored” serisi, “Gears 5”, “Ghostwire: Tokyo” ve “Pentiment” gibi yeni PC oyunları Boosteroid platformuna eklendi. Bu oyunlar, oyuncuların akıllı telefonlar ve tabletler gibi cihazlarda da oynamasına olanak tanıyor.

Boosteroid’e abone olan oyuncular, Microsoft Mağazası’ndan, PC Game Pass, Xbox Game Pass Ultimate üzerinden ya da doğrudan satın alarak sahip oldukları Xbox oyunlarını platformda oynayabilirler.

Xbox oyunları telefonunuza geldi; konsola ihtiyacınız kalmadı

Boosteroid, çeşitli cihazlarda, güçlü bir PC’ye ya da büyük depolama alanına ihtiyaç duymadan oyun oynama imkanı sunuyor. Bulut tabanlı bir hizmet olan Boosteroid, oyunları uzaktaki sunucularda çalıştırıp bunları oyuncunun cihazına aktarıyor. Bu, daha basit cihazlarda bile talepkar oyunların oynanabilmesine olanak sağlıyor. Oyunları sorunsuz oynayabilmek için iyi bir internet bağlantısı ve Boosteroid aboneliği gerekiyor.

Boosteroid ile yapılan bu iş birliği, Xbox’ın oyunların daha erişilebilir olmasını sağlama ve oyunculara oyun oynama konusunda daha fazla seçenek sunma çabasının bir parçası. Xbox, aynı zamanda dünya çapında diğer bulut oyun servisleri ile (EE, NVIDIA GeForce NOW, Nware ve Ubitus gibi) de çalışarak Xbox Game Studios, Bethesda ve Activision Blizzard’dan oyunların akışını sağlıyor. Bu genişletilmiş erişim sayesinde oyuncular, farklı cihazlarda Xbox oyun deneyimini yaşayabilir ve oyunlarını Xbox konsolları ve Windows PC’ler ile çapraz oynayabilir ve kaydedebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x